Mexiko – cenoty, Karibik a poznávačka Yucatánu

Cenoty

Karibik

Poznávačka

Konečně je to tu. Jedeme do Mexika! Potápěčský a poznávací zájezd na mexický poloostrov Yucatán plný potápění, poznání a dobrého jídla. 16 dní v Mexiku na max.

ALBE | Mexiko – cenoty, Karibik a poznávačka Yucatánu

A je to tu! ALBE pořádá potápěčský a poznávací zájezd na mexický poloostrov Yucatán. Bohatý program zaručen po celých 16 dní:

Tento zájezd nabízí úplné maximum z Yucatánského poloostrova: 7 potápěčských dní (5 v cenotech, 2 v moři), 4 různá města (Playa del Carmen, Tulum, Mahahulal a Bacalar) i výlety po okolí (Máyské trosky, jachting i koupání v Los Rapidos na laguně).

Během tohoto zájezdu nepůjde jen o skvělé potápění v jedinečných cenotech, které najdete jen v Mexiku! Máme toho pro tebe připraveno mnohem víc: budeš se potápět i v Karibském moři na lokalitách Chincorro či v okolí Playa del Carmen, kde se potkáme s Bull sharks. Během výletu se budeme přemisťovat (Playa de Carmen -> Mahahulal -> Bacalar -> Tulum -> Playa del Carmen) a navštěvovat památky a zajímavá místa s tím, že nezapomeneme ani odpočívat. Z tohoto výletu máme obrovskou radost a těšíme se, až ukážeme tyto jedinečné lokality konečně i našim klientům.

Termín: 28.2. – 14.3. 2024

Aktivity, ceny a další detaily zveřejníme do 15. září

Itinerář zájezdu

Bližší informace o potápění v cenotech

V kavernových zónách se s kvalifikovaným průvodcem může potápět každý, kdo vlastní minimálně Open Water Diver certifikaci a má alespoň 20 ponorů.Kaverna je část jeskynního systému v dosahu denního světla s většími prostory, maximální vzdáleností 60 metrů od otevřené hladiny a s možností rychlého vynoření. Pro větší bezpečnost se budeme potápět stylem maximálně čtyři potápěče na jednoho průvodce, který je vždy certifikovaným a zkušeným jeskynním potápěčem.

Ve všech známých cenotech je vyvázána pernamentní linka pro lepší orientaci, která vede celou částí kavernové zóny. Začátek jeskynního systému je vždy viditelně označen výstražnou cedulí upozorňující potápěče. Mexické cenotes nejsou k vidění nikde jinde na světě a jsou považovány za jedny z nejkrásnějších potápěčských lokalit vůbec.

Podmínky pro potápění v cenotech jsou po celý rok stejné – téměř neomezená viditelnost s teplotou vody 25-27°C. Průměrné hloubky se pohybují mezi 6-12 metry. V této oblasti Yucatanského poloostrova jsou k vidění stovky cenotů, každý je však jiný a svým způsobem specifický. Můžete zde vidět překrásné krápníkové formace všech velikostí, tvarů a barev, lomy a laserové efekty prostupujícího denního světla, prorůstající kořeny stromů, fosílie korálů a korýšů, halocine – míchaní sladké a slané vody, menší druhy sladkovodních ryb, krevety, slepé ryby jeskyňovky, želvy nádherné a mnoho dalšího. V okolní džungli je pak k vidění bezpočet druhů rostlin, ptáků a papoušků, leguáni, nosálové, netopýři a veškerá další fauna a flora typická pro tuto oblast.

Jak se přihlásit a další informace

  • Pro bližší informace nás kontaktuj na tel. čísle 778 02 27 27 nebo emailem zdenek@albe.cz.
  • Přihlásit se můžeš i vyplněním registračního formuláře.
  • Přesný harmonogram včetně ceny za zájezd zveřejníme brzy.
  • Doporučujeme neotálet s přihláškami vzhledem k měnícím se cenám letenek.
  • Zájezd bude organizovaný pod záštitou cestovní kanceláře (lze tedy pojistit i storno atd.).
  • Cestovat budeme v malé skupince do 10 potápěčů. Nepotápěči (doprovod) jsou více než vítání vzhledem k povaze zájezdu – potápění & poznávání.
  • Zájezd je vhodný pro OWD s alespoň 20 ponory, není nutná certifikace na potápění v jeskyních (nebudeme se potápět v uzavřených prostorách).

Chci se zúčastnit

Odesláním formuláře souhlasím s podmínkami Zpracování osobních údajů.