Open Water Diver – poznej jiný svět

28. 1. 2023

Rád by jsi rád prozkoumal jezera a lomy ve svém okolí? Nebo během dovolené poznal bohatý podmořský život? Nejlepší cestou k tomuto cíli je kurz potápění pro začátečníky PADI Open Water Diver.

ALBE | Open Water Diver – poznej jiný svět

Už jsi někdy během dovolené při chvílích strávených na pláži zažil pocit, že ti kromě vyhřívání na slunci a plavání ve vlnách ještě něco chybí? Po nějakém čase, při plánování kam se opět vydat, sis možná položil otázku: „Dalo by se příště nahlédnout i pod vodní hladinu?“. Možná i to je důvodem, proč právě teď čteš tento článek.

Kurz potápění Open Water Diver zahájí tvoje poznávání planety Země pod vodní hladinou. Čekají zde na tebe pozoruhodní tvorové, barevné korálové útesy, tajemné vraky, artefakty, svět ticha a beztíže. V neposlední řadě najdeš taky pohodovou komunitu a nová přátelství.

Ačkoli je pro tebe „podvodní“ svět lákavý a fascinující, tak se zároveň v hlavě může zrodit otázka: „Je možné se v něm také bezpečně pohybovat? Vždyť to není naše přirozené prostředí.“ Odpověď je ano. Přístrojové potápění je aktivitou, která se za řadu desetiletí vypracovala tak, že jsou velmi dobře známy jeho bezpečné limity a potřebná výstroj se vyvinula na vysokou technickou úroveň. Vše potřebné pro to, aby jsi se stal/a i ty šikovným potápěčem/potápěčkou, co se dokáže pod vodou bezpečně a efektivně pohybovat, je absolvovat kurz Open Water Diver (OWD).

V ALBE, pětihvězdičkovém centru potápění, je kurz OWD zaštítěn celosvětově nejpopulárnější výcvikovou asociací PADI a týmem zkušených instruktorů.

„Učit kurz OWD patří k nejvděčnějším rolím instruktora potápění. Nejlepší odměnou jsou noví šikovní a nadšení potápěči/ky, přidávající se k nám na výlety do skvělých destinací a pokračující v dalším vzdělávání.“

Petr Barák, PADI Elite Instructor & ALBE Chief Operating Officer

Kurz potápění pro začátečníky PADI OWD se sestává ze tří hlavních modulů:

  • teoretická část (přehledná e-learningová učebnice a prezenční přednášky)
  • praktická část v kontrolovaných podmínkách (bazénu)
  • praktická část v reálných podmínkách na otevřené vodě (lom, jezero, moře)

Podrobnosti se dočteš na stránce kurzu. Naši profesionálové poradí na info@albe.cz , osobně v prodejně nebo na +420 735 004 072

PADI = moderně zpracované výukové materiály, jasné standardy kurzu, zábavná „low-stress“ forma výcviku a celosvětová rozpoznatelnost certifikací.

Během kurzu nabydeš spoustu nových vědomostí a dovedností. Zjistíš taky, jak potápění může být zábavné, až návykové. Možná do té míry, že ti změní život, podobně jak se to stalo našemu Albe týmu. Tento sport je skvělý způsob, jak si vybudovat zdravé sebevědomí a naučit se smysluplnému koníčku. Věříme, že u nás najdeš oblíbený kolektiv, za kterým se budeš rád vracet.

„K potápěčské licenci jsem se dostala díky skvělým lidem z Albe, kteří mě vše s trpělivostí naučili a jsem za to moc vděčná! So, welcome to paradise!“

Terka Valecká, kurz PADI OWD & ALBE výlety Turecko, Jordánsko, Egypt

Pokud chceš překvapit svého budoucího potápěče/ku, tak můžeš věnovat dárkový poukaz.

„Stát se potápěčem byl můj sen od dětství. Na radu kamarádky jsem absolvoval kurz OWD s Albe. Doporučuji všem, aby se přidali k tomuto výbornému kolektivu. Jsou dive centrem, které má moderní přístup, zázemí a skvělou atmosféru.“

Jirka Albrecht, kurzy PADI OWD, AOWD, Nitrox & ALBE výlety Egypt, Turecko, Chorvatsko

Děkujeme za přečtení! Doufáme, že tě náš blogový článek inspiroval. Musíme však závěrem přiznat jednu nevýhodu. Upozorňujeme, že potom, co se staneš potápěčem, tvůj kalendář se poněkud přeplní. Jak jsme již naznačili, jedná se o návykovou aktivitu :)))

  • texty a citace: Petr Barák, Tereza Valecká a Jiří Albrecht
  • foto: Filip Bartoš, Lucie Dvořáková, Jiří Semotam, Ondřej Hynar, Ivan Jiskra a Petr Barák (ALBE výlety – Egypt, Turecko, Chorvatsko)
  • banner OWD: PADI
  • video Learn to Scuba Dive: PADI

Další články