Tenerife – klenot Atlantiku

17. 10. 2023

Toužíš po dovolené, která spojuje dobrodružství, přírodu a podmořský svět? Pak je pro tebe zájezd na Tenerife to, co hledáš.

ALBE | Tenerife – klenot Atlantiku

Toužíš po dovolené, která spojuje dobrodružství, přírodu a podmořský svět? Pak je pro tebe zájezd na Tenerife to, co hledáš. Tento španělský ostrov sopečného původu je situován v Atlantském oceánu. Nabízí úžasné potápění a řadu dalších aktivit, které generují nezapomenutelné okamžiky.

Potápění za Angel Sharky

V zimních měsících na Tenerife vrcholí sezóna a možnost setkat se s ohroženým druhem žraloka Angel Shark. Tento jedinečný tvor s plochým tvarem a štěrbinami na bocích hlavy přitahuje pozornost milovníků podmořského života. Tenerife je jedním z mála míst na světě, kde můžeš tyto vzácné tvory spatřit. Místní organizace na Tenerife se aktivně podílejí na jejich ochraně a propagují udržitelný turismus.

Potápění k vrakům a jeskyním

Tenerife je známé svými potápěčskými lokalitami, které zahrnují pozoruhodný podmořský svět, kde můžeš nasát historii potopených lodí a také obdivovat fascinující podvodní scenérie.

>>albe.cz/cestovani<<

Podmořská fauna

Tenerife je domovem bohaté podmořské fauny. Při potápění budeš moci spatřit pestrou paletu živočichů, jako jsou papouščí ryby, murény nebo třeba želvy. Překrásné korálové útesy poskytují útočiště pro mnoho dalších mořských společenstev, což z potápění na Tenerife dělá výjimečný zážitek.

Přírodní krása Tenerife: Ostrov dokonale ladících „kontrastů“

Tenerife nabízí více než jen podmořský ráj. Můžeš také prozkoumat jedinečnou přírodu ostrova např. prales Anaga a jeho hluboké lesy nebo horské stezky. Na vše seshora dohlíží majestátný vulkán Teide.

Výlet na Tenerife je spojením mnoha „nádob“. Nabízí nezapomenutelný pohled na ohrožené Angel Sharky, vraky, jeskyně, fascinující podmořský život, a to vše doplněné unikátními scenériemi a specifickou přírodou ostrova sopečného původu.

Zaujal tě článek a chtěl by ses podobného dobrodružství zúčastnit? Více informací najdeš na stránce >>nejbližšího výletu<<

Další články