Enriched Air Diver

Enriched Air Nitrox je dýchací směs, která ti umožní prodloužit tvůj čas na dně a redukovat sycení tkání dusíkem. Jedná se o nejvíce vyhledávanou specializaci užitečnou třeba na potápěčských safari, kde potápěč absolvuje i čtyři ponory denně.

ALBE | Enriched Air Diver

Pokud jsi již dosáhl certifikace OWD (Open Water diver), tak máš možnost přihlásit se do specializačního kurzu Enriched Air Diver. Jak již bylo naznačeno, jde o dýchací směs, která má stejné složení plynů jako vzduch, který přirozeně dýcháme (kyslík + dusík). Rozdíl Nitroxu je dán „obohacením“ kyslíkem (22% a výše) na úkor dusíku, který jinak při tvých potápěčských dobrodružstvích představuje omezení zejména délky bezdekompresních časů.

Enriched Air NITROX (EAN) někdy také nazývaný „bezpečný vzduch“, zažil „boom“ v polovině 90. let a nyní je již běžnou součástí rekreačního i pokročilého technického potápění. Od té doby již proběhlo stovky tisíc úspěšných ponorů s touto směsí a kurz Enriched Air Diver je celosvětově nejpoptávanější potápěčskou specialitou. Přihlaš se do kurzu i ty a využij výhod, které Nitrox přináší:

  • prodloužení bezpečného času na dně
  • eliminace potřeby „natahovat“ vzduchový bezdekompresní limit na povolenou hranici
  • redukce sycení tkání dusíkem, zejména při opakovaných ponorech
  • redukce únavy po ponorech

Certifikace Enriched Air Diver tě opravňuje k používání směsi s koncentrací kyslíku do 40% kdekoli ve světě. Absolvování kurzu není důležité jen kvůli samotné „kartičce“, bez jejíhož předložení ti nebude ponor s Nitroxem umožněn, ale zejména kvůli specifickým pravidlům, které použití této směsi obnáší.

Nitrox lze s výhodami využít na našich lokalitách jako jsou například lomy Borek, Leštinka nebo Svobodné Heřmanice. Velkým plusem je možnost využít tuto směs např. na potápěčských safari, kde se setkáš s celodenním potápěčským programem třeba i týden v kuse. S kyslíkem obohaceným vzduchem snížíš výrazně dusíkovou zátěž a ulevíš svému tělu. V dnešní době již moderní divecentra běžně poskytují možnost plnění Nitroxu. Tuto službu poskytujeme i v Albe.

Více kyslíku. Méně dusíku. Prodluž svůj čas pod vodou a udělej svůj ponor bezpečnější.

Co je v ceně kurzu?

  • teoretický přednáška: úvod do potápění s Nitroxem, fyzika a fyziologie, plánování ponorů – použití počítačů, tabulek, výpočty, míchání směsí, výstroj
  • e-learningový manuál Enriched Air Diver
  • certifikace PADI Enriched air Diver

Co není v ceně kurzu?

  • ponor na volné vodě s Nitroxem (není povinný)
  • doprava na lokality a případné poplatky na komerční lokalitě

Cena: 4490 Kč

Kurz Nitrox můžeš zakoupit online na našem e-shopu nebo osobně na prodejně v ALBE.

Mám zájem se přihlásit na kurz Nitrox Enriched Air

Odesláním formuláře souhlasím s podmínkami Zpracování osobních údajů.

Další kurzy