Enriched Air Diver

Enriched Air Nitrox je dýchací směs, která ti umožní prodloužit tvůj čas na dně a redukovat sycení tkání dusíkem. Jedná se o nejvíce vyhledávanou specializaci užitečnou třeba na potápěčských safari, kde potápěč absolvuje i čtyři ponory denně.

ALBE | Enriched Air Diver

Pokud jsi již dosáhl certifikace OWD (Open Water diver), tak máš možnost přihlásit se do specializačního kurzu Enriched Air Diver. Jak již bylo naznačeno, jde o dýchací směs, která má stejné složení plynů jako vzduch, který přirozeně dýcháme (kyslík + dusík). Rozdíl Nitroxu je dán „obohacením“ kyslíkem (22% a výše) na úkor dusíku, který jinak při tvých potápěčských dobrodružstvích představuje omezení zejména délky bezdekompresních časů.

Enriched Air NITROX (EAN) někdy také nazývaný „bezpečný vzduch“, zažil „boom“ v polovině 90. let a nyní je již běžnou součástí rekreačního i pokročilého technického potápění. Od té doby již proběhlo stovky tisíc úspěšných ponorů s touto směsí a kurz Enriched Air Diver je celosvětově nejpoptávanější potápěčskou specialitou. Přihlaš se do kurzu i ty a využij výhod, které Nitrox přináší:

  • prodloužení bezpečného času na dně
  • eliminace potřeby „natahovat“ vzduchový bezdekompresní limit na povolenou hranici
  • redukce sycení tkání dusíkem, zejména při opakovaných ponorech
  • redukce únavy po ponorech

Certifikace Enriched Air Diver tě opravňuje k používání směsi s koncentrací kyslíku do 40% kdekoli ve světě. Absolvování kurzu není důležité jen kvůli samotné „kartičce“, bez jejíhož předložení ti nebude ponor s Nitroxem umožněn, ale zejména kvůli specifickým pravidlům, které použití této směsi obnáší.

Nitrox lze s výhodami využít na našich lokalitách jako jsou například lomy Borek, Leštinka nebo Svobodné Heřmanice. Velkým plusem je možnost využít tuto směs např. na potápěčských safari, kde se setkáš s celodenním potápěčským programem třeba i týden v kuse. S kyslíkem obohaceným vzduchem snížíš výrazně dusíkovou zátěž a ulevíš svému tělu. V dnešní době již moderní divecentra běžně poskytují možnost plnění Nitroxu. Tuto službu poskytujeme i v Albe.

Více kyslíku. Méně dusíku. Prodluž svůj čas pod vodou a udělej svůj ponor bezpečnější.

Co je v ceně kurzu?

  • teoretický přednáška: úvod do potápění s Nitroxem, fyzika a fyziologie, plánování ponorů – použití počítačů, tabulek, výpočty, míchání směsí, výstroj
  • e-learningový manuál Enriched Air Diver
  • certifikace PADI Enriched air Diver

Co není v ceně kurzu?

  • ponor na volné vodě s Nitroxem (není povinný)
  • doprava na lokality a případné poplatky na komerční lokalitě

Cena: 4490 Kč

Kurz Nitrox můžeš zakoupit online na našem e-shopu nebo osobně na prodejně v ALBE.

Mám zájem se přihlásit na kurz Nitrox Enriched Air

Odesláním formuláře souhlasím s podmínkami Zpracování osobních údajů.

Proběhlé akce

ZÁŘ

15

2021

kurz Enriched Air Nitrox

ŘÍJ

20

2021

kurz Enriched Air Nitrox

Sleduj nás, již brzy otevřeme nové kurzy

Chci se zúčastnit

Odesláním formuláře souhlasím s podmínkami Zpracování osobních údajů.

Další kurzy