Ponor na zkoušku v lomu

Chceš si vyzkoušet jaké to je dýchat pod vodou a zároveň objevit svět, který je ukrytý pod hladinou? Pak s námi vyraz na Lom Hostěradice. Uvidíš zajímavou faunu, řadu artefaktů a když budeš mít štěstí, třeba najdeš i lahev s vínem.

ALBE | Ponor na zkoušku v lomu

Láká tě navštívit svět ukrytý pod vodní hladinou? Není nic jednoduššího, rádi ti s tím pomůžeme. Ponor na zkoušku s ALBE je ideální příležitostí. Seznámíš se s novým prostředím, vyzkoušíš si stav beztíže a zjistíš jaké to je dýchat pod vodou. Kromě toho poznáš pohodovou komunitu tvořenou lidmi, které spojuje zápal pro průzkum podvodního světa. Naší prioritou je, aby si všichni po ponoru neodnesli jen nové znalosti o potápění, ale také nezapomenutelný zážitek. Tým kolem ALBE je tvořen nadšenými profesionály, které těší, co dělají. Legrace a pohoda jsou u nás na denním pořádku.

Vyzkoušej si stav beztíže a objev s námi svět ukrytý pod vodní hladinou.

Potápění v českých podmínkách má své kouzlo, nemusíš nikam letět nebo cestovat na velké vzdálenosti a navíc je toho spoustu k vidění. Během ponoru můžeš potkat sladkovodní ryby jako jsou štiky, kapři, candáti a sumci. V lomu je umístěna spousta artefaktů, které činí potápění na lokalitě ještě více zajímavé. Během tvého dobrodružství můžeš potkat sochu vodníka, figurínu potápěče, vrak loďky, sudy od vína a třeba i model ponorky. Podíváš se jak ti to sluší pod vodou v zrcadle a když budeš mít náladu, tak si můžeš zahrát i Člověče nezlob se. Někteří si možná odnesou lahev s vínem, které jsou na lomu ukryty jako dárek pro návštěvníky.

Po celou dobu budeš pod dohledem zkušeného instruktora, se kterým se podíváš do mělké hloubky kolem 5 metrů, kde je zároveň i nejvíce zajímavých věcí k vidění. Aby jsme pořádně využili tento výlet absolvujeme na místě ne jeden ponor, ale rovnou dva!

Jak to probíhá se můžeš podívat na tomto videu:

„Ponor na zkoušku v lomu může být také super dárkem – nabízí úplně nové dobrodružství a nezapomenutelný zážitek z celého dne u vody.

Zdeněk Komenda, jednatel ALBE

Tento program standardně trvá přibližně 6-8 hodin a je zpravidla plánovaný od rána do odpoledne a jeho součástí je:

  • teoretická příprava a seznámení se s přístrojovým potápěním v českých podmínkách v naší učebně
  • vypůjčení kompletní (nové) potápěčské výstroje značky Scubapro (maska, ploutve, žaket, automatika, neopren, závaží a 10l lahev se vzduchem)
  • doprava na lom Hostěradice (50 km od Brna) a zpět naší osobní dodávkou Ford Turneo Custom
  • 2 ponory v lomu pod dohledem zkušeného instruktora (maximální kapacita účastníků programu na 1 instruktora – 2 až 3 osoby)

Začátek buď v 8 nebo v 10 hod v ALBE, odjezd na lokalitu do 12 hodin a návrat zpět do Brna během odpoledních hodin.

Program Ponor na zkoušku v lomu lze uskutečnit v teplejších měsících a to od dubna až do října dle podmínek teploty vzduchu, vody a viditelnosti.

Účastníci tohoto programu, kteří by se chtěli pokračovat v potápění mají možnost zapsat se do kurzu Open Water Diver, ve kterém se naučí bezpečně a samostatně potápět do hloubky 18 – 20 m. Můžeš si vybrat ze dvou škol PADI nebo EDS. Absolventům Ponoru na zkoušku nabízíme slevu na kurzovné. 

Kde se potápíme?
Lom Hostěradice, který se nachází 50 km od Brna. Hostěradice jsou speciálně upraveny pro potápěče a nabízí vhodné podmínky i pro úplné začátečníky – mělké dno u vstupu do vody, cvičná plošina v 5m, hejna ryb a spoustu artefaktů. Nebo je možné se zúčastnit i výjezdu na jiné lokality:

Nemáš kompletní výstroj?
Nevadí, máme desítky výstrojí ve všech velikostech (od dětských až po 3XL). Zapůjčení kompletní výstroje je v ceně ponoru.

Nemáš certifikaci opravňující potápět se na volné vodě?
Nevadí, toto potápění absolvuješ jako zkušební ponor pod vedením zkušeného instruktora.

Co udělat, abych se mohl zúčastnit?
Stačí se přihlásit formulářem pod tímto textem a my se ti ozveme. Pokud si chceš tuto akci předplatit online, můžeš tak učinit na našem e-shopu Diving.cz. Ponor lze koupit i jako dárkový poukaz, který lze využít po celý rok 2021. Pro více informací nás kontaktuj na info@albe.cz. My se postaráme o vše ostatní.

Kde najdu více informací o potápění?

Projdi si ALBE Blog, kde najdeš několik článků speciálně sepsaných pro začínající potápěče.

Cena pro 1 osobu: 2 200 Kč

Všechny ponory na zkoušku zakoupíš online na našem e-shopu nebo osobně na prodejně v ALBE. Vánoční poukazy máme k dispozici v .pdf posílané emailem nebo v tištěné podobě na krásném papíru. Zasíláme zdarma po celé ČR zdarma.

Mám zájem se přihlásit na zkušební ponor v lomu

Odesláním formuláře souhlasím s podmínkami Zpracování osobních údajů.