Servis a revize tlakových lahví

Provádíme servis a revize ocelových, hliníkových a kompozitních tlakových lahví vyrobených v EU. Dodržujte pravidelné revizní intervaly u svých lahví.

ALBE | Servis a revize tlakových lahví

Zajišťujeme revize a servis ocelových, hliníkových a kompozitních (kevlarových) tlakových lahví na potápění.
Dobra trvání revize / servisu lahví: běžně do týdne, v případě nutnosti do 5 dnů.

Platný ceník služeb pro rok 2021:

Hydrostatická tlaková zkouška lahve, základní vnitřní čištění, vysoušení a vyražení atestu, demontáž a montáž ventilu
do 9 ltr

400 Kč

10-20 ltr 490 Kč
21-60 ltr 590 Kč
Speciální vnitřní čištění lahve   300 Kč
Demontáž a montáž ventilu  Dle ventilu  
Vizuální prohlídka – kontrola lahve   200 Kč
Plnění vzduchem 230 bar do 5L 1ks 60 Kč
Plnění vzduchem 230 bar od 6L 1 ltr 10 Kč
Kompletní servis monoventilu včetně materiálu 1ks 800 Kč
Kompletní servis dvouventilu včetně materiálu 1ks 1 400 Kč

Láhev k provedení revize a tlakové zkoušky přines/pošli prázdnou – vypuštěnou.
Naplněné – natlakované láhve nelze zasílat poštou ani jinou přepravní službou.

Podmínky:

 1. Doba trvání max. 14 pracovních dnů (zpravidla však 7 dnů).
 2. V případě, že láhev přijatá pouze pro vyhotovení tlakové zkoušky bude vnitřně silně znečištěna (velká koroze, olej, zápach apod.), bude u této automaticky provedeno speciální vnitřní čištění viz.ceník.
 3. V případě, že zákazník požaduje vizuální prohlídku nebo tlakovou zkoušku na láhev, která má uzavírací ventil jiný než válcový M25x2 (např. s kuželovým závitem do láhve, sestavu dvojčat nebo jiný typ), bude mu automaticky připočtena demontáž a montáž ventilů 250,-Kč / ventil.
 4. Naplnění láhve stlačeným vzduchem na 230 bar po provedené vizuální prohlídce nebo tlakové zkoušce je vhodné objednat předem nebo můžeme láhev naplnit i na počkání. Platí pouze při osobním odběru. Naplněnou láhev nelze zasílat poštou ani jinou přepravní službou.
 5. Pokud láhev nevyhoví podmínkám ČSN/EN pro tlakovou zkoušku, bude znehodnocena pro další použití a vrácena objednavateli s prováděcím protokolem. Objednavatel musí uhradit všechny výkony spojené s objednávkou i v případě, že láhev neprojde tlakovou zkouškou a bude znehodnocena pro další použití.
 6. Dle ČSN/EN je platnost periodické hydrostatické tlakové zkoušky u potápěčských tlakových lahví plněných vzduchem 5 let. (Doporučujeme minimálně jednou za rok nebo dle ČSN/EN jednou za 2,5 roku vizuální kontrolu vnitřní části láhve).
 7. Životnost ocelových tlakových lahví plněných vzduchem je dle ČSN/EN max. 40 let.
 8. V případě, že zákazník požaduje tlakovou zkoušku a revizi na láhev, která má v době přijetí zakázky platnou tlakovou zkoušku, s provedením zakázky souhlasí v plném rozsahu dle ceníku a uvedených podmínek. Předáním tlakové láhve firmě Albe k provedení revize, zákazník souhlasí s provedením nové revizní zkoušky a ostatními uvedenými podmínkami.
 9. SERVIS, OPRAVA A ČIŠTĚNÍ VENTILU NENÍ SOUČÁSTÍ HYDROSTATICKÉ TLAKOVÉ ZKOUŠKY.
 10. O provedení celkové revize láhve vč. hydrostatické tlakové zkoušky, nerozhoduje stáří (datum) poslední revize, ale její technický stav.
 11. Označení tlakové zkoušky na láhvi. Na tlakové lahve plněné vzduchem, se dle EN razí rok a měsíc, ve kterém byla tlaková zkouška provedena. Od tohoto data je platnost atestu 5 let. 
 12. Manipulační poplatek bude účtován pouze v případě, pokud vámi dodaná láhev k servisnímu úkonu nebude prázdná/vypuštěná.