Výměna baterií Uwatec počítačů

Měníme baterie u počítačů Scubapro – Uwatec Aladin, Smart a dalších, kde baterie není možné vyměnit uživatelem. Měníme i baterie u Suunto počítačů a dalších výrobců.

ALBE | Výměna baterií Uwatec počítačů

Jediné autorizované servisní středisko na opravy, servis a výměny baterií pro celou Evropu je Scubapro-Uwatec v Německu. Síť autorizovaných dealerů Scubapro-Uwatec v Evropě zároveň slouží jako sběrná střediska pro zákazníky.

Zákazník svůj nefunkční počítač předá nejbližšímu autorizovanému prodejci Scubapro-Uwatec k servisnímu zákroku a cca po 1 měsíci bývá tento připraven k vyzvednutí i se zárukou na opravu.

Při výměně baterie je nutné:

  • Překalibrovat celý systém na aktuální tlak a nadmořskou výšku.
  • Naplnit počítač speciálním olejem, ze kterého se musí vysát vzduch speciální vakuovou pumpou. V oleji nesmí být žádné mikrobubliny vzduchu.
  • Kompletní servis počítače vč. up-grade systému.
  • Provést zkoušku v tlakové komoře.

Pokud se do výměny baterie pustíte sami nebo prostřednictvím domácího kutila:

  • Nedokážete nakalibrovat nadm.výšku. Aladin neví v jaké je nadmořské výšce a po zapnutí se nastaví na nulu.
  • V oleji jsou mikrobubliny vzduchu vždy – s jistotou 100%. Nikdy nedokážete vysát všechny bubliny.

Varování: Do doby kdy, je olej s bublinou před membránou tak počítač funguje, v momentě kdy se bublina dostane za membránu přestává počítač provádět regulérní výpočty a může dojít ke katastrofické situaci až smrti potápěče! Proto výrobce nedoporučuje jakýkoliv zásah do přístroje uživatelem. Bezpečný a profesionální servis provádí pouze autorizovaný servis UWATEC v Německu, prostřednictvím sběrných středisek autorizovaných dealerů Uwatec.

Zásadně nedoporučujeme jakékoliv neodborné zásahy nebo jiné pokusy o „levnější“ opravy. Všechny tyto pokusy mohou způsobit vážné poškození přístroje nebo nesprávné fungování ohrožující Vaše zdraví! Poškozený potápěčský počítač vinou neodborného zásahu není možné odeslat do autorizovaného centra k následné opravě.

Pokud jsi hrdým majitelem jednoho z počítačů značky Uwatec a potřebuješ vyměnit baterii, doruč nám ji osobně do Brna nebo ji pošli poštou. Jakmile bude vše hotovo, zašleme ti ho zpět. 

Adresa, kam můžeš zaslat počítač na výměnu baterie: ALBE GROU PLUS s.r.o., Dukelská třída 1560/57c, Brno 614 00

Pro bližší informace nebo radu nám kontaktuj na info@albe.cz

Cena výměny je stanovena servisním centrem v Německu:

  • 2 490 Kč včetně DPH a poštovného zpět na tvou adresu

Scubapro Uwatec počítače