Slovenská jezera v zimě

sladká voda

jezero

suchý oblek

zimní potápění

V sobotu opět vyrážíme na zimní ponory, tentokrát směr Slovensko. Zůstaneme ubytováni až do neděle, abychom stihli více toho, co tato potápěčům zaslíbená oblast nabízí. Plánují se až 4 ponory na lokalitách Senec/Guláška a Čierna voda.

ALBE | Slovenská jezera v zimě

Potápění se plánujeme věnovat na Slovenském Jezeře Gulaška, s hloubkou až 17 m a na jezeře Čierna voda s hloubkou až 36 m. Obě destinace jsme již v minulosti navštívili. Během ponorů můžeme pod vodou narazit na pestrou sladkovodní faunu (štiky, kapři, candáti, sumci, okouni, úhoři, raci, sladkovodní medúzky a samozřejmě slunečnice pestré). Lze také užít a řadu artefaktů, které činí ponory na těchto lokalitáh ještě atraktivnější – Gulaška (auto, vana, mořská panna, vodník, kola, figurína, cívka, atd), Čierna voda (telefonní budka, autobus, letadlo, šalina, prolízačky, atd.).

Termín: 17. – 18. 2. 2024

Na každé lokalitě plánujeme až dva ponory. Tato akce je vhodná pro potápění v suchém obleku. Teplota vody se bude pohybovat kolem 4°C. Na druhou stranu je větší šance, že bude hezky vyčištěná a vhled do zdejšího podvodního prostředí bude jiný než v letních měsících.

Tato akce je vhodná pro potápění v suchém obleku. Teplota vody se bude pohybovat kolem 4°C. Na druhou stranu je větší šance, že bude hezky vyčištěná a vhled do zdejšího podvodního prostředí bude jiný než v letních měsících.

>>> info@albe.cz, +420 724 310 563 <<<

Co je možné vidět?

 • štiky, kapry, candáti, sumci, okouni, úhoři, raci, sladkovodní medúzky a
  samozřejmě slunečnice pestré
 • Gulaška (auto, vana, mořská panna, vodník, kola, figurína, cívka etc.), Čierna voda (telefonní budka, autobus, letadlo, šalina, prolízačky etc.)

Pro koho je výlet určen?

 • pro studenty, kteří chtějí absolvovat kurz Dry Suit Diver, nebo kombinaci kurzů OWD + Dry Suit nebo AOWD + Dry Suit, případně jiné pokročilé kurzy dle domluvy
 • pro „kondiční“ potápěče – minimálně Open Water Diver (velmi doporučená je dokončená specialita Dry Suit Diver)
 • fotografy a kameramany

Jak to bude probíhat?

 • 17. 2., odjezd mezi 8 – 9 z ALBE, dva ponory na lokalitě Gulaška a v odpoledních hodinách přejezd na ubytování
 • 18. 2., odjezd mezi 8 – 9 na lokalitu Čierna voda, plnění lahví a 2 ponory na Čierne vodě, návrat do ALBE cca 19 h.

Lokalita je vhodná pro exkurzní potápění, k absolvování kondičních ponorů, ponorů v rámci kurzů OWD, AOWD, Dry Suit příp. jiných pokročilých kurzů dle dohody.

Cena: 75 E

Cena zahrnuje:

 • Organizační poplatek, společné ubytování v penzionu, vstupy na lokality a plnění lahví vzduchem (vybírá se před odjezdem v hotovosti v Euro, cena se může mírně obměnit v souvislosti s pohybem kurzu Euro-CZK nebo neočekávanou změnou ceníku lokálních služeb)

Cena nezahrnuje:

 • pronájem výstroje dle cen půjčovny, případné doplnění služeb na ubytování (snídaně a další množnost stravování), cestovní pojištění (dokážeme sjednat), doprava na lokalitu

Albe půjčovna umožňuje zapůjčení:

 • kompletní výstroje (žaket, automatika, lahev, maska, ploutve + suchý oblek)
 • částí výstroje dle požadavků potápěče
 • při zájmu o pronájem výstroje nás kontaktujte v souvislosti s aktuální dostupností/kapacitami (zejména velikostí suchých obleků a automatik do studené vody)
 • platba při pronájmu výstroje v Kč dle ceníku ALBE půjčovny

Pro nahlášení účasti vytvoř rezervaci (záložka Dry Suit/Kondiční ponor Dry Suit), nebo piš na info@albe.cz, případně zavolej na +420 724 310 563 (Miroslav „Rančer“ Uskoba – organizátor). Těšíme se s tebou pod vodu :).

Chci se zúčastnit

Odesláním formuláře souhlasím s podmínkami Zpracování osobních údajů.