Kurzy

Ať už jsi začátečník nebo pokročilý, užij si krásy podvodního světa naplno, beze strachu a bezpečně. V nabídce máme zkušební ponory, potápěčské kurzy pro začátečníky i pokročilé. Naši studenti se potápí jen s novou výstrojí. Máme spoustu elánu a jsme pohodová parta. Splň si svůj sen a staň se potápěčem.

ALBE | Kurzy

Za celou historii ALBE jsme naučili potápět více než 3 000 lidí. Teď jsi na řadě ty!

Vyber si školu potápění s kvalitním zázemím, co dbá na moderní postupy a skoč do světa potápění tou správnou ploutví:

 • ALBE je největší pětihvězdičkové PADI centrum potápění v Brně na 250 m² a nejmodernější škola potápění
 • kurzy potápění vyučujeme pod celosvětově nejrozšířenější a nejoblíbenější výcvikovou asociací PADI
 • všichni naši studenti se potápí pouze v pravidelně servisované a bezchybné výstroji od Scubapro, DTD či Tecline
 • na bazény, lomy a výlety jezdíme komfortní 8-místnou dodávkou Ford Turneo Custom 
 • ALBE tým je zkušený, přátelský, pohodový a nápomocný ve všech situacích
 • mrkni na fotky z našich výletů na Instagramu nebo Facebooku a přidej se k nám!   

Registruj se na bazénové ponory a další události.

Učíme poctivé a kvalitní kurzy potápění, které lze dokončit jak v českém prostředí, tak i v Chorvatsku či jinde u moře. Přátelskou komunitu co drží při sobě, ti může nabídnout jen málokdo. Přihlaš se do kurzu s ALBE a získáš navíc i další výhody:

 • staneš se součástí kolektivu, který se potápí pro radost a navzájem se obohacuje o nové zkušenosti
 • po absolvování OWD kurzu se můžeš dál vzdělávat a zdokonalovat a my ti s tím pomůžeme
 • budeš si půjčovat Scubapro nebo i technickou výstroj za výhodnější ceny včetně počítačů, svítilen, obleků… a vše bez kauce
 • za novou potápěčskou výstroj nebudeš platit standardní ceny, s námi výrazně ušetříš
 • kurzy můžeš absolvovat jak v rekreační nebo i technické výstroji, je to na tobě jaký směr si zvolíš
ALBE | ALBE tym

Chceš se začít potápět a stále se v tom ztrácíš? 

ALBE is the only dive center that speaks and teaches in English!

 • We speak & teach all the courses in English. Our staff is fluent in English and will get your back while you dive around the Czech Republic.
 • Since 2020, we have successfully helped divers from many countries not only with courses but with gear too. 
 • Our alumni are from Japan, Thailand, Greece, France, Tunisia, Turkey, the UK, Hong Kong, India, South Africa, and other countries. 
 • If you want to dive with us, get in touch via info@albe.cz

Ponory na zkoušku

Potápění na zkoušku v českých podmínkách nebylo nikdy pohodlnější a zábavnější než s potápěčskou školou ALBE. Všichni, co si chtějí vyzkoušet, jaké je to být a dýchat pod vodou s přístrojem, a co to všechno obnáší, mají možnost výběru ze 2 brněnských bazénů nebo rovnou zkušebním ponorem v lomu Hostěradice.

Ponor na zkoušku pro začátečníky

První seznámení s potápěním s přístrojem na bazéně v Brně. Ideální příležitost si vyzkoušet jaké je to být potápěčem a co všechno to obnáší. Jde také o ideální dárek či teambuildingovou akci pro firmy.

ALBE | Ponor na zkoušku pro začátečníky

Ponor na zkoušku v lomu

Chceš si vyzkoušet jaké to je dýchat pod vodou a zároveň objevit svět, který je ukrytý pod hladinou? Pak je tu pro tebe program ponor na zkoušku v lomu. Uvidíš zajímavou faunu, řadu artefaktů a poznáš pohodovou skupinu lidí.

ALBE | Ponor na zkoušku v lomu

Kurzy pro začátečníky

Víme, že pokud se člověk odhodlá potápět, potřebuje k tomu přátelský kolektiv a kvalitní a bezpečnou přípravu. Zkušený tým profesionálů tě provede celosvětově nejoblíbenějším kurzem, tak aby si zábavnou formou nabyl potřebné znalosti a dovednosti. Po absolvování výcvikového programu Open Water Diver tvůj život už nebude takový jako dřív. Stane se mnohem bohatším o nová dobrodružství a přátelství. Začátečnický kurz nabízíme v několika programech (standart, VIP, víkend, Chorvatsko, in English). Vyber si variantu, která se ti líbí nejvíce!

Open Water Diver (standard)

Přemýšlíš o tom, že taky začneš objevovat svět ukrytý pod vodní hladinou? Kurz pro začátečníky Open Water Diver ti otevře cestu ke stavu beztíže, spoustě nezapomenutelných dobrodružství a nových přátelství!

ALBE | Open Water Diver (standard)

Open Water Diver (VIP)

Podvodní svět už čeká na to, abys ho objevil i ty! Kurz potápění Open Water Diver, který tě na to nejlépe připraví můžeš podstoupit i ve formě VIP. Instruktor se bude věnovat jen tobě s tvým partnerem a čeká tě i řada dalších výhod!

ALBE | Open Water Diver (VIP)

Open Water Diver (víkendový výlet)

Chceš si splnit sen a mít možnost prozkoumat prostředí skryté pod vodní hladinou, ale je pro tebe překážkou čas? Máš náročné zaměstnání nebo vyrážíš za chvíli na dovolenou, kde by ses chtěl potápět? Moderně pojatá teoretická příprava a intenzivní výcvik během víkendu ti otevře cestu k tvému cíli!

ALBE | Open Water Diver (víkendový výlet)

Open Water Diver (English)

Are you ready about starting new adventure and discover 70% of our planet covered by water blanket? Open Water Diver course will open you the way to experience lots of unforgettable adventures! Don’t speak Czech? No worries! You can sign up for course conducted in English.

ALBE | Open Water Diver (English)

Open Water Diver (Chorvatsko)

Přemýšlíš o tom, že taky začneš objevovat svět ukrytý pod vodní hladinou? Láká tě prozkoumávat především moře a oceány? Pak je tu pro Tebe kurz pro začátečníky Open Water Diver ve variantě Chorvatsko, který ti umožní zahájit nová dobrodružství rovnou v Jadranském moři.

ALBE | Open Water Diver (Chorvatsko)

Scuba Diver

Tento kurz je určen pro naprosté začátečníky, kteří se rozhodli pro kurz potápění mimo hlavní letní sezónu. Opravňuje k potápění do 12m pod dozorem vedoucího a lze ho zvládnout během pár dní před odletem na dovolenou.

ALBE | Scuba Diver

Šnorchlování pro začátečníky

Každý dnes šnorchluje, ale provádí to správně? Naučíme tě správně pohybovat se šnorchlem a také se dozvíš víc o svém těle a vhodné výstroji.

ALBE | Šnorchlování pro začátečníky

Přípravný kurz pro malé potápěče

Kurz pro nejmenší potápěče, ve kterém se děti od 8 do 12 let seznámí s teorií potápění jak v učebně, tak i na bazéně během 5 lekcí. Novinka na rok 2021.

ALBE | Přípravný kurz pro malé potápěče

Kondiční ponory

Organizované kondiční ponory pod naší taktovkou pro ty potápěče, kteří buď nemají buddyho a chtějí se jen tak přidat na bazén či na volnou vodu během celého roku, anebo se dlouho nepotápěli a potřebují si to všechno zase připomenout.

Kondiční ponor

Jsi certifikovaný potápěč a chceš trénovat nebo si jen vyzkoušet novou výstroj? Přidej se k nám na jeden z kondičních ponorů v bazénu ať nevyjdeš ze cviku.

ALBE | Kondiční ponor

Refresh ponor na bazéně

Jsi certifikovaným potápěčem a delší dobu jsi se nepotápěl? Pod vedením instruktora můžeš absolvovat refresh ponor na bazéně. Osvěžíš si svoje dovednosti a třeba se naučíš i něco nového.

ALBE | Refresh ponor na bazéně

Intro ponor v suchém obleku

Potápění v suchém obleku na zkoušku pro certifikované potápěče pod vedením instruktora. Půjčíme ti vše včetně suchého obleku. Nová zkušenost, která tě posune o kus dál.

ALBE | Intro ponor v suchém obleku

Kurzy pro pokročilé

Potápění je nádherné v tom, že nabízí spoustu směrů, kterými se můžeš vydat a posouvat svoje vědomosti a dovednosti, tak jak je u člověka přirozené. Možná máš zájem zaměřit se na potápění s jiným uspořádání výstroje, v specifickém prostředí, jinou dýchací směsí nebo do větších hloubek. Tvoje cesta může skončit až licencí Divemaster a třeba u nás i zahájíš svoji kariéru profesionála.

Advanced Open Water Diver

Využij dovedností získaných v OWD kurzu a aplikuj je v specializovaných ponorech do hloubky, v noci a při podvodní navigaci. Brána do serióznějšího potápění. Ručíme za kvalitní výuku a přípravu!

ALBE | Advanced Open Water Diver

Rescue Diver

Nejen na souši, ale i při potápění může nastat nouzová situace. V kurzu klademe důraz na praxi a výcvik v reálných podmínkách, aby procvičované scénáře byly autentické. Staň se potápěčem „záchranářem“ a získej celosvětově ceněnou certifikaci PADI Rescue Diver.

ALBE | Rescue Diver

Master Scuba Diver

Certifikace, která tě rozeznává jako velmi zkušeného potápěče, který dosáhl kompletního tréninku ve struktuře rekreačních kurzů PADI a význačných dovedností v rámci specializovaných potápěčských odvětví. Čti dále jak ji získat!

ALBE | Master Scuba Diver

Divemaster

Uvažuješ o kariéře profesionála? Chceš asistovat instruktorovi při kurzech nebo vést ponory na potápěčských výpravách? PADI Divemaster je celosvětově žádaná pracovní pozice v potápěčských školách a centrech. Zúčastni se kurzu, který tě připraví na roli lídra.

ALBE | Divemaster

Dry Suit Diver

Jsi nadšený potápěč a sezóna v lokálních podmínkách ti přijde krátká? Rozšiř svoje možnosti a dovednosti v kurzu potápění v suchém obleku, který patří v ALBE k nejoblíbenějším.

ALBE | Dry Suit Diver

Enriched Air Diver

Enriched Air Nitrox je dýchací směs, která ti umožní prodloužit tvůj čas na dně a redukovat sycení tkání dusíkem. Jedná se o nejvíce vyhledávanou specializaci užitečnou třeba na potápěčských safari, kde potápěč absolvuje i čtyři ponory denně.

ALBE | Enriched Air Diver

Deep Diver

Poznej nové rozměry sportovního potápění a dosáhni jeho nejvyšší mety. S certifikací Deep Diver objevíš další místa, která stojí za to navštívit.

ALBE | Deep Diver

Ice Diver

Láká tě okusit extrémní podmínky, čelit výzvám a zároveň objevovat tajemný svět, který je ukrytý pod vrstvou ledu? Pokud ano, pak je kurz potápění pod ledem právě pro tebe.

ALBE | Ice Diver

Sidemount Diver

Pro to, aby si se mohl potápět nemusíš nutně nosit láhev upevněnou na zádech. V poslední době stále více potápěčů objevuje benefity, které přináší boční montáž lahví, tzv. sidemount.

ALBE | Sidemount Diver

Peak Performance Buoyancy

Udělej svůj pohyb pod hladinou efektivnější, zredukuj spotřebu vzduchu, zjisti ideální množství zátěže, staň se potápěčem, který perfektně ovládá vztlak a vznášej se pod vodou jak ve vesmíru.

ALBE | Peak Performance Buoyancy